F.A.Q. – Najčastejšie otázky

Naše produkty

Milujeme všetky zvieratá a ubližovať im v mene krásy nie je na našom morálnom kompase, preto netestujeme naše výrobky ani jednotlivé používané prísady na zvieratách.

Áno. Nepoužívame žiadne zložky zo živočíšnych zdrojov, vďaka čomu sú naše laky na nechty bez vedľajších živočíšnych produktov.

Naše laky na nechty sú formulované bez 10 najbežnejších, ale škodlivých, chemikálií používaných v lakoch na nechty – toluén, formaldehyd, formaldehydová živica, gáfor, xylén, trifenylfosfát, etyl tosylamid, dibutylftalát (dbp), parabény a výrobky zo zvierat.

Krok 1: Príprava

Pred začatím akejkoľvek manikúry venujte pozornosť príprave nechtov. Odstráňte predchádzajúcu manikúru, ak ste nejakú mali, následne nechty skráťte podľa Vašej preferencie a zatlačte nechtovú kožičku. Rovnako odstráňte mastnotu z nechtov aspoň mydlom a vodou alebo alkoholom.

Krok 2: Základný lak (base coat)

Ako aj názov napovedá, prvá vrstva je základ. Základný lak ochraňuje Vaše nechty a pomáha farebnému laku lepšie priľnúť na nechtové lôžko. V závislosti od konkrétnej receptúry môže nechty aj vyživovať. Táto vrstva síce nie je väčšinou ničím senzačná, no nepreskakujte ju. Vaše nechty sa vám poďakujú a vaša manikúra vydrží dlhšie.

Krok 3: Farebný lak (nail polish)

Po aplikácii základného laku nasleduje aplikácia Vášho vybraného farebného laku na nechty. To je tá vrstva, na ktorú sa väčšinou tešíme. V závislosti od formulácie daného farebného laku na nechty môžete potrebovať jednu, prípadne niekoľko vrstiev, aby ste dosiahli požadovanú úroveň sýtosti farby. Každú vrstvu nechajte vždy poriadne zaschnúť, aby sa vám nevytvorili bublinky.

Krok 4: Ozdobný lak na nechty (topper)

Ozdobné laky na nechty majú zvyčajne iba rôzne efekty bez možnosti dosiahnutia plného krytia. Topper sa aplikuje ako ďalšia vrstva na farebný lak na nechty. Môžu byť flitrové, holografické, magnetické, atď. Môžete ich prípadne použiť aj samostatne bez farebného podkladu, kreativite sa medze nekladú.

Krok 5: Vrchný lak na nechty resp. Nadlak (top coat)

Vrchný lak na nechty resp. Nadlak slúži na zakončenie manikúry, pretože ochráni farebný lak pred odermi a olupovaním, čím predĺži trvácnosť manikúry. Tento krok rovnako nepreskakujte a určite zaznamenáte oveľa lepšiu výdrž Vašej manikúry.

Krok 6: Nechtový olej alebo krém

Nezabudnite manikúru zakončiť aj starostlivosťou o nechtovú kožičku tým, že ju budete hydratovať nechtovým krémom alebo olejčekom. Nechty budú vyživené a svoju manikúru posuniete na novú úroveň.

Každý monitor/obrazovka je kalibrovaný inak, čo zpôsobuje, že niektoré odtiene sa javia inak na fotkách, ako naživo. Najlepšie je pozerať sa na jednotlivé farby v prírodnom slnečnom svetle. Robíme všetko v našich silách, aby sme jednotlivé odtiene zachytili na fotkách a videách tak, aby zodpovedali realite.

Dbajte na prípravu Vašich nechtov pred nanášaním akéhokoľvek základneho nebo farebného laku na nechty. Uistite sa, že Vaše nechty sú odmastené, pred tým ako si aplikujete základný a farebný lak na nechty. Zvážte aj svoj životný štýl. Výdrž laku na nechty je pre každého iná. Niektorým prirodzene lak na nechtoch vydrží kratšie kvôli typu a stavu nechtov, iní vedú životný štýl, ktorým vystavujú svoju manikúru štiepeniu a olupovaniu. Tu je len niekoľko tipov, ktoré vedú k olupovaniu:

  • nechtové lôžka, ktoré sa prirodzene viac mastia
  • nepretierate voľnú hranu nechtov
  • vystavujete svoje nechty často vode
  • nepoužívate rukavice počas používania čistiacich prostriedkov a chemikálií
  • používate nechty ako nástroje (napr. na otváranie plechoviek)

Nášmu laku na nechty trvá asi 60 až 90 sekúnd, kým je na dotyk suchý, v závislosti od hrúbky jednotlivých vrstiev.

Doprava a zákaznícky servis

Ak z nejakého dôvodu nemôžete nájsť svoju zásielku, musíte si kontaktovať vašu miestnu pobočku pošty, resp. kuriéra, nakoľko to oni tvrdia, že Vaša zásielka bola úspešne doručená. Nanešťastie, nemáme prístup k Vašej poštovej schránke a nemožeme to investigovať vo Vašom mene.

Kontaktujte svojho dopravcu priamo ohľadne otázok o presnom umiestnení svojho balíka. Naše oddelenie zákazníckych služieb dokáže poskytovať len informácie, ktoré uvidíte používaním Vášho sledovacieho čísla na webovej stránke dopravcu.

Áno, objednáky zasielame celosvetovo. Pre medzinárodné objednávky navštívte našu medzinárodnú stránku.

Pri objednávkach prepravených v rámci Slovenska ponúkame dopravu kuriérom za 4 €, alebo dopravu Slovenskou poštou za 2 € a dopravu zadarmo pri objednávkach nad 29 €. Pre objednávky do Českej republiky ponúkame dopravu kuriérom za 8€, dopravu Slovenskou poštou za 6€ a dopravu zadarmo pri objednávkach nad 53€. Pre medzinárodné objednávky navštívte našu medzinárodnú stránku.

Doprava v rámci Slovenska trvá zvyčajne 1-3 pracovné dni. Na medzinárodné objednávky používame služby Slovenskej pošty. Doručenie medzinárodných zásielok môže trvať až 20 pracovných dní. Pri doprave do krajín mimo Slovenska prosíme o zohľadnenie času na prípadné zdržanie na colnici. Medzinárodné objednávky môžu byť predmetom dovozného cla, daní a/alebo poplatkov, ktoré nie sú zahrnuté v celkových nákladoch objednávky, a nebudú kryté ani preplatené Colour Lover Cosmetics.

Naša prevádzková doba je pondelok-piatok 9:00-17:00 SEČ. Objednávky spracovávame v rámci 1 – 3 pracovných dní. Doba spracovania objednávok sa môže predĺžiť o dodatočné 2 – 4 dni počas uvedenia nových produktov, zliav/propagácií, dovolenky a podobne.

Nepovoľujeme použitie viacerých promo kódov, iba jeden zľavový kód na objednávku.

Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, neváhajte nás kontaktovať. Vyberte si z našej ponuky 10-free, vegánskych lakov na nechty netestovaných na zvieratách kliknutím na tlačidlo nižšie.