colour lover cosmetics

3 tipy ako sa vyhnúť bublinkám v laku na nechty

4 mája, 2021 0 Od CLC SK

Určite sa Vám to už niekedy stalo. Krásne nalakované nechty, dokonca sa Vám podarilo si ich nepokaziť nepremysleným pohybom, kým bol lak ešte vlhký. A zrazu po niekoľkých hodinách vidíte na nechtoch bublinky. Ako sa tam dostali?

Ako sme už vysvetlili, lak na nechty zasychá tak, že sa vyparujú niektoré jeho zložky, ktoré majú za úlohu zabezpečiť homogénnu zmes. Ak aplikujete príliš hrubé vrstvy alebo medzi aplikáciou jednotlivých vrstiev nenecháte dostatok času na to, aby poriadne zaschli a zatvrdli, tieto zložky nebudú mať možnosť sa vypariť, a ostanú vo forme malých vzduchových bubliniek zachytené v tvoriacom sa farebnom filme, ktorý na nechtovej platničke ostáva.

colour lover cosmetics
colour lover cosmetics

Bublinky sa môžu tvoriť aj vtedy, ak lak na nechty je už starší a začína hustnúť. Môže to byť buď samotný farebný lak,, podkladový alebo vrchný lak. V tom prípade je vhodné takýto lak na nechty obnoviť pridaním pár kvapiek rozpúšťadiel (nail polish thinner), ktoré pomôžu obnoviť pôvodnú konzistenciu.

Bublinky môžu byť výsledkom prílišného pretrepania flakónu pred lakovaním. Pred aplikáciou laku na nechty je vhodné obsah flakónu premiešať, zvlášť ak po danom odtieni siahate po dlhšej dobe. Nadmerné trasenie však spôsobí, že vzduch sa v podobe malých bubliniek dostane do tekutého laku na nechty a Vy si ich potom nevedomky nanesiete počas lakovania. Namiesto trasenia fľaštičky hore a dole ju radšej v oboch rukách jemne pováľajte, čím obsah premiešate bez vytvorenia vzduchových bubliniek.

Aké sú Vaše odporúčania a skúsenosti? Dajte nám vedieť dole v komentároch.

Prajeme Vám príjemné lakovanie.