Tipy na predĺženie trvácnosti manikúry

7 decembra, 2020 0 Od CLC SK

V dnešnej uponáhľanej dobe často nemáme čas vysedávať každý deň a meniť si manikúru. Na čo teda myslieť, aby tá ďalšia vydržala čo najdlhšie?

Príprava nechtov

Neopomínajte prípravu nechtov. Z nechtových platničiek odstráňte zvyšky predchádzajúcej manikúry a mali by byť odmastené. Ak si ich chcete pretrieť alkoholom môžete, ale aj obyčajné poriadne umytie s mydlom spraví veľa.

colour lover cosmetics

Lakovanie

Pred nanesením samotného farebného laku, neopomínajte nanesenie základného laku. Pomôže predĺžiť trvácnosť tým, že farebný lak na základový lepšie priľne. Čo sa týka farebného laku, vyberte si taký, ktorý bol vyrobený tak, aby mal dlhšiu trvácnosť. Spoznáte to podľa označení dlhotrvajúci, alebo longlasting, a pod. Rovnako počas nanášania jednotlivých vrstiev nezabudnite pretrieť aj hranu nechtu, ktorá je voľná. Tým zabezpečíte, že sa lak nezačne tak ľahko olupovať a štiepiť. Na záver je potrebné manikúru ešte ochrániť vrstvou nadlaku, ktorý ju ochráni proti oderom a olupovaniu, a podľa druhu zvoleného nadlaku môže pridať aj nejaký zaujímavý efekt.

Manuálne činnosti

Zamyslite sa nad činnosťami, ktoré každý deň robíte svojimi rukami. Lak na nechtoch je vystavený zmenám teploty, vode, čistiacim prostriedkom atď., preto mu určite pomôže, ak ho nebudete nadmerne vystavovať týmto faktorom, a napríklad začnete umývať riad a upratovať v gumených rukaviciach. Neverili by ste, ako veľmi taká drobnosť, až hlúposť pomôže. A tiež nebudete vysušovať pokožku rúk, čo je tiež veľký bonus.

Aké sú Vaše tipy pre predĺženie výdrže manikúry?

Prajeme Vám príjemné lakovanie.